Zahraničí

Další tragédie afghánské rodiny. V Rakousku zemřela 6letá holčička

Další tragédie afghánské rodiny. V Rakousku zemřela 6letá holčička
Zdroj: TV Nova

Ohromnou tragédii prožívá rodina v Rakousku. Obyčejný sobotní výlet na šlapadle totiž skončil smrtí šestileté holčičky. Druhá dcera skončila v nemocnici.

Afghánci v posledních týdnech prožívají těžké období. Jejich zemi ovládl Tálibán a katastrofy se jim nevyhýbají ani v Evropě. Dvě děti ve věku 5 a 6 let tento týden zemřely v Polsku, protože snědly jedovaté houby.

A rodinná tragédie potkala také afghánskou rodinu v Rakousku. Manželé (30 a 35 let) se dvěma dcerami (8 a 6 let) se na šlapadle vydali na řeku Muru, která protéká nedaleko Štýrského Hradce.

Rodina si šlapadlo půjčila v rekreačním středisku. Když byla zhruba v polovině trasy po řece, tak se plavidlo začalo potápět. Podle dosavadních informací to vypadá, že ve šlapadle byla díra, informoval rakouský deník Krone.at.

Celá rodina tak skončila ve vodě. Matka se zvládla dostat ke břehu. Otec se tam snažil doplavat s oběma holčičkami. Cestu ale zvládl jen se starší z nich.

Související obsah

Osmiletou holčičku i tak museli na břehu oživit kolemjdoucí a vrtulník ji převezl do nemocnici ve Štýrském Hradci. Šestiletá holčička zmizela pod vodou a její tělo nalezli až přivolaní potápěči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz