Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Po víkendu se vrátí léto. Teploty budou kolem 25 °C

PŘEDPOVĚĎ: Po víkendu se vrátí léto. Teploty budou kolem 25 °C
Zdroj: Getty Images

Příští týden se v Česku oteplí a dočkáme se zřejmě ještě posledních záchvěvů léta. Teploměry v nadcházejících dnech naměří kolem 25 °C. Večery však už budou chladné a v noci musíme počítat s teplotami i o 10 °C nižšími.

"Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše, která se bude přesouvat z jižní Skandinávie nad východní Evropu, kde bude postupně slábnout. Po její zadní straně k nám bude proudit teplejší vzduch od jihu. Ke konci příštího týdne bude počasí u nás ovlivňovat brázda nižšího tlaku vzduchu nad severozápadní Evropou," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

neděli bude jasno až polojasno, během dne může na horách při zvětšené oblačnosti i pršet. Ráno se mohou objevit ojediněle i mlhy. V noci teploty spadnou na 11 až 7 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 24 °C.

Související obsah

Také pondělí bude jasné až polojasné, večer od západu však bude přibývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 7 do 11 °C, přes den teploměry naměří kolem 20 až 24 °C, na severovýchodě území bude maximálně 19 °C.

Úterý bude ve znamení polojasné až oblačné oblohy, ojediněle musíme počítat se slabým deštěm a přeháňkami především na severu Česka. V noci se teploty v Čechách sníží na 13 až 9 °C, na Moravě a ve Slezsku na 10 až 6 °C. Přes den se dočkáme až 25 °C.

Ve středu meteorologové očekávají jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle také mlhy. Noční teploty klesnou na 12 až 8 °C, denní teploty budou dosahovat maximálně 26 °C.

Čtvrtek bude jasný nebo skoro jasný. V noci teploty spadnou i na 8 °C. Naopak přes den se můžeme těšit i na 27 °C.

Související obsah

V dalších dnech bude jasno až polojasno, ojediněle se objeví ráno také mlhy. Postupně však bude od západu přibývat oblačnosti a místy bude i pršet. Teploměry v noci naměří 10 až 14 °C. Přes den bude 23 až 28 °C, v závěru období pak 20 až 25 °C.

New York zasáhly bleskové povodně. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz