Domácí

Startuje topná sezóna. Řada tepláren začne s vytápěním hned od září

Startuje topná sezóna. Řada tepláren začne s vytápěním hned od září
Zdroj: TV Nova

Topná sezóna startuje 1. září. Kvůli chladnému a nepříznivému počasí v Česku se proto řada tepláren rozhodla, že už začnou s vytápěním. Zahájí ho tak zhruba o měsíc dříve, než tomu bylo v loňském roce.

Přestože září teprve klepe na dveře, venku už řádí podzimní počasí. Ochlazení navíc pociťují lidé i ve svých domovech. Proto se například obyvatelé Tábora začali dotazovat, kdy teplárny začnou teplo dodávat.


Období topné sezóny začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku. Pravidla pro vytápění stanovuje vyhláška ministerstva průmyslu a obchodu. Neznamená to však, že teplárny začnou topit hned od začátku září.

Související obsah


S dodávkami tepla musí společnosti začít tehdy, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v topném období v příslušné lokalitě klesne pod 13 °C dva dny po sobě.


Právě kvůli chladnému a deštivému počasí už řada tepláren plánuje začít s vytápěním hned od začátku topné sezóny. Tepla v bytech se tak dočkají lidé nejen v Táboře, ale také třeba v Jablonci nad Nisou.


"V současné době, z důvodu nepříznivých klimatických podmínek, dochází k hraničním teplotním podmínkám pro začátek dodávky tepla pro vytápění. Sledujeme teplotní vývoj a také předpovědi počasí. Abychom vyhověli žádostem zvláště starších občanů a rodin s malými dětmi, rozhodli jsme se dne 1. září 2021, kdy je oficiální začátek topné sezóny, začít s postupným najížděním systému pro vytápění,“ informoval jednatel městské společnosti Bytes v Táboře Ondřej Semerák.

 


Přitápět už nyní si mohou lidé také v Jablonci nad Nisou. "Plánujeme už začít topit. Navíc našim klientům nabízíme, že když si podají žádost, tak jim zatopíme i mimo topnou sezónu. Řada lidí toho využila,“ řekla TN.cz mluvčí Jablonecké teplárenské a. s. Markéta Hozová.

Související obsah

I přes nepříznivé počasí se u vás stále nezačalo topit? Ozvěte se nám na e-mail zpravy@nova.cz nebo nám napište do zpráv na našem facebookovém profilu TN.cz.


Oproti loňskému roku se však začne s topením zhruba o měsíc dřív. Díky výrazně teplému a příznivému počasí v roce 2020 řada tepláren skutečně odstartovala sezónu až poslední víkend v září.

Domácnosti čeká zdražování energií. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz