Zahraničí

Nečekané svědectví v kauze Maddie. Žena odhalila důležité informace

Nečekané svědectví v kauze Maddie. Žena odhalila důležité informace
Madeleine McCann, Christian Brueckner | Zdroj: Profimedia

Kriminalisté, kteří pracují na případu zmizení Madeleine McCannové, se dostali do slepé uličky. Už přes rok se jim nedaří usvědčit hlavního podezřelého Christiana Brücknera. Teď se rozhodla promluvit někdejší přítelkyně německého pedofila. Prý přespávala v jeho dodávce, ve které mohl později unést McCannovou.

Nuray Oezgenová se vídala s Christianem Brücknerem asi tři měsíce v roce 2012. Muž podezřelý z únosu a vraždy Madeleine McCannové ji nejprve okouzlil příběhy o cestování napříč Evropou, později ale žena pojala podezření. Brückner ji prý děsil posedlostí mladými dívkami, jež se neustále stupňovala. Vztah s ním proto raději ukončila.

Jak informoval britský portál Daily Mail, její svědectví by teď mohlo pomoci německým kriminalistům. Oezgenová se s Brücknerem seznámila v Hanoveru. Bydlel tam v menší dodávce Volkswagen T3 Westfalia. I z toho důvodu se žena na vyšetřovatele obrátila, stejný vůz se totiž objevil v médiích, když začala policie usvědčeného pedofila vést jako hlavního podezřelého.

"V té dodávce tehdy přespával. Tehdy jsem si myslela, že je prostě jen chudý. Občas jsem tam s ním strávila i noc," přiznala Oezgenová.

Související obsah

​"Je možné, že Brückner má zkrátka dvě tváře, dvě osobnosti. Dovedl být milý, ale zároveň agresivní a nechutný," dodala. Expřítelkyni podezřelého vyšetřovatelé už vyslechli. Zda její svědectví přispěje k uzavření případu, jehož konce se muži zákona nemohou dobrat už 14 let, ale neprozradili. Brückner, který je momentálně ve vězení za znásilnění americké turistky, vinu popírá.

Maddie McCannová zmizela v květnu 2007 z apartmánu v letovisku Praia da Luz v portugalském Algarve, byly jí tři roky. V pokoji zůstali její dva mladší sourozenci. Rodiče Kate a Gerry byli zrovna na večeři s přáteli. Portugalská policie několik týdnů podezřívala dívčinu matku. Bývalý detektiv Goncalo Amaral dodnes tvrdí, že Madeleine nešťastnou náhodou zabili rodiče.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz