Domácí

V kolínském babyboxu našli chlapečka. Pojmenovali ho po bývalém ministrovi

V kolínském babyboxu našli chlapečka. Pojmenovali ho po bývalém ministrovi
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

V babyboxu v Kolíně našli letos už druhé dítě. Zdravého chlapečka pojmenovali podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody. Ten to považuje za čest. Malý Cyril je už 11. dítětem, které letos v babyboxu nalezli.

V kolínském babyboxu našli malého chlapečka. Druhé dítě, které letos na tomto místě zachránili, vyzvedla sestřička vykoupané, v plence a zabalené do starého modrého ručníku. Chlapec má 50 centimetrů, tři a půl kila a je zdravý. Miminko dostalo jméno podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody (KDU-ČSL).

"Sedminásobný ministr je velkým protagonistou babyboxů a ke každému novému děťátku mi posílá gratulaci. Věřte, že jsem jinak zcela apolitický," uvedl k jménu chlapečka zakladatel babyboxů Ludvík Hess. "Ať žije Cyril Svoboda Kolínský," napsal také.

Související obsah

"Považuju to za velkou čest," řekl pro TN.cz Svoboda. "Práci pana Hesse velmi oceňuju," doplnil.

Jedná se o druhé dítě, které letos v kolínském babyboxu našli, prvním byl letos v únoru Vojta Novák. V babyboxech našli už 225 dětí, malý Cyril Svoboda je celkem 103. chlapcem. Letos je Cyril 11. nalezeným dítětem. Do kolébky dostane tradičně zlatý dukát od České mincovny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz