Domácí

Hasiči zasahovali na řece Chrudimce. U čističky uhynuly desítky ryb

Hasiči zasahovali na řece Chrudimce. U čističky uhynuly desítky ryb
Na řece Chrudimce zasahovali hasiči kvůli úhynu ryb Zdroj: HZS Pardubického kraje

Na řece Chrudimce celé nedělní odpoledne zasahovali hasiči. Pod čističkou u Vítanova na Chrudimsku uhynuly desítky ryb. Zatím se neví, jaká látka neštěstí způsobila.

Hasiči z Pardubického kraje měli v neděli napilno, u Vítanova zřejmě unikla do řeky Chrudimky zatím neznámá látka, která způsobila úhyn ryb. Na řece pod tamní čističkou zasahovaly dvě jednotky ve spolupráci s pracovníky životního prostředí, Povodí Labe, vodovodů a kanalizací, policisty a také rybářským svazem.

Mrtvých ryb ve vodě byly nalezeny desítky, všechny odchytli pod mostem ve Vítanově. "Látka je zatím neznámá. Na hladině nebyly žádné známky znečištění, přesto byly nataženy norné stěny," informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Související obsah

Dodala, že hasiči odebrali vzorky vody i mrtvé ryby. Případ nadále vyšetřuje Česká inspekce životního prostředí a zjišťuje příčinu úhynu.

V nedalekém Lanškrounu uhynuly před několika týdny v Dlouhém rybníce stovky ryb. Vyšetřování ukázalo, že příčinou pravděpodobně nebyla otrava chemickou látkou. Kvalita vody byla dobrá i podle hygieniků, kteří provádí pravidelná měření. Důvodem masivního úhynu jsou podle rybářů nejen extrémní výkyvy počasí, ale i další faktory, které vedou k oslabení ryb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz