Domácí

TN.cz má zbrusu nový vzhled, změnila se i stejnojmenná aplikace

Zpravodajský web televize Nova – portál TN.cz i stejnojmenná aplikace, díky kterým vám neutečou žádné důležité informace, mají zbrusu nový vzhled. Na projektu, který měl za cíl zjednodušit a hlavně zpřehlednit online zpravodajství, se pracovalo půl roku.

Zásadní vizuální změny se po televizním studiu dočkalo i internetové zpravodajství televize Nova. Web TN.cz dostal úplně nový kabát. "Web TN.cz je vlastně odrazem Televizních novin. A pokud se mění Televizní noviny, mají novou grafiku, nové studio, tak bylo třeba reagovat tím, že změníme podobu našich webových stránek," vysvětlil ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Hlavní předností nového webu je jeho přehlednost. "Snažili jsme se, aby se články a videa daleko líp našly na tom webu, aby byl daleko přehlednější," uvedl šéf digitálního vývoje skupiny CME Daniel Grunt.

Související obsah

"Cílem bylo hlavně zjednodušit grafiku, zpřehlednit ten web, udělat ho uživatelsky příjemnější. Vylepšili jsme taky mobilní aplikace, doporučuju, kdo je ještě nemá, aby si je stáhnul a nebo updatoval," apeluje vedoucí redakce pro program Vladimír Rosol.

Drtivá většina diváků internetového zpravodajství totiž sleduje TN.cz právě na mobilních telefonech. "My jsme se zaměřili na mobilní platformu, protože už tři čtvrtě našich uživatelů a čtenářů používají mobil pro konzumaci TN.cz," dodal Grunt.

Dalším cílem bylo ještě více sjednotit a propojit televizní a internetové zpravodajství. Budoucnost internetového zpravodajství vidí TV Nova hlavně ve video obsahu a na ten se bude v nejbližší budoucnosti soustředit. "Naší předností oproti konkurenci je, že máme velké množství video obsahu, takže video obsah je to hlavní, co chceme dávat na TN.cz a co má být tou předností TN.cz," řekl dále Houska.

Související obsah

Ten můžete sledovat třeba v online vysílání TN Live, které dostalo také novou grafiku. "Většinu video obsahu vyrábíme ze studia přímo v redakci. Odtud máme i přímé přenosy, takže to bude to klíčové," zakončil Rosol.

Aktuální zprávy na TN.cz můžete sledovat nejenom na počítačích a v mobilech, ale také v chytré televizi přes takzvané červené tlačítko HbbTV. Aplikaci TN.cz si poté můžete stáhnout na Google Play nebo AppStore.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz