Domácí

Šéf České obchodní inspekce rezignoval. Je to z osobních důvodů, řekl

V pondělí v podvečer rezignoval na svoji funkci ředitel jednoho z klíčových kontrolních orgánů státní správy, České obchodní inspekce (ČOI), Mojmír Bezecný. Informaci potvrdil ve vysílání TV Nova. Svoji rezignaci už zaslal na ministerstvo průmyslu a obchodu.

Po sedmi letech končí ve funkci ředitele ČOI Mojmír Bezecný. "Mohu potvrdit, že jsem požádal pana ministra o odvolání. Ve funkci budu končit k 30. září letošního roku," uvedl ve vysílání Televizních novin. Zdůraznil, že důvody jsou soukromé a rodinné.

"Cítím, že po 35 letech u inspekce je čas na změnu. Jedná se zcela o mé osobní rozhodnutí a vnější nátlak mohu vyloučit," řekl. O chod úřadu se nebojí. "Personálně je plně zajištěn," konstatoval. 

V čele České obchodní inspekce stál Bezecný od roku 2014, v orgánu ale působil mnohem déle. Sedm let zastával funkci ředitele inspektorátu ČOI v Ostravě, předtím byl zástupcem ředitele a inspektorem. Úřad tak vedl po mnohaletých zkušenostech s jeho fungováním.

Související obsah

Ve funkci tehdy vystřídal dočasného ředitele Vlastimila Turzu, který v čele ČOI stanul na několik měsíců po nečekané rezignaci Vladimíra Velčovského, který odstoupil rovněž z osobních důvodů.

 

Nový ředitel ČOI standardně vzejde z výběrového řízení, které vypisuje ministerstvo průmyslu a obchodu, jakožto nadřízený orgán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz