Sport

Národní sportovní agentura má nového předsedu. Je jím Filip Neusser

Národní sportovní agentura má nového předsedu. Je jím Filip Neusser
Zdroj: Profimedia

To byl fofr. Uplynulo pouze pár hodin od rezignace Milana Hniličky na post předsedy Národní sportovní agentury (NSA) a organizace už zná jméno jeho nástupce. Je jím Filip Neusser.

Se jménem Filipa Neussera se příliš nepočítalo. Letos měl vyzvat v boji o post předsedy Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřího Kejvala. K tomuto souboji tak pravděpodobně nedojde.

Neusser je bývalý úspěšný reprezentant v pozemním hokeji. Mezi gólmany patřil dokonce k nejlepším na světě! Následně se přesunul do funkcionářské funkce.

Pozemnímu hokeji se věnoval převážně v zahraničí. Hrál v Německu, Španělsku, Itálii a Velké Británii. Českou republiku reprezentoval i na mistrovství Evropy a mistrovství světa.

Související obsah

Neusser má vystudovanou Fakultu tělesné výchovy a sportu a v poslední době se začal angažovat také v politice. Dva roky působil jako externí poradce pro sport u ministra obrany.

V poslední době o sobě dal vědět tím, že měl být protikandidátem Jiřího Kejvala v boji o nejmocnějšího muže ČOVu. Právě Neusser byl a stále je velkým kritikem současného vedení.

V Národní sportovní agentuře tak nahradí Milana Hniličku, který se rozhodl rezignovat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události