Domácí

O krok blíž k efektivnímu boji proti šmejdům! Blíží se zpřísnění podmínek

O krok blíž k efektivnímu boji proti šmejdům! Blíží se zpřísnění podmínek
Zdroj: TV Nova

Senát na poslední schůzi odhlasoval několik pozměňujících návrhů, které by měly zlepšit ochranu lidí před takzvanými energošmejdy. Má podporu také hospodářského výboru a Sdružení místních samospráv (SMS ČR). Očekávaná novela energetického zákona míří zpět do Poslanecké sněmovny.

V červenci Poslanecká sněmovna schválila návrh novely zákona, který má zabránit nekalým praktikám tzv. energošmejdů. Senát odhlasoval pozměňující návrhy, ke kterým se musí opět vyjádřit Poslanecká sněmovna. Pro změny se vyslovilo všech 59 přítomných senátorů.

Návrh zákona, který do Senátu dorazil, podle senátorů mimo jiné nedostatečně upravoval povinnost dodavatelů informovat zákazníka o změně ceny. Počítal jen s tím, že by stačilo informaci zveřejnit na internetu a zákazník by si ji musel dohledat sám.

Související obsah

Pozměňující návrhy například zavádějí povinnost dodavatelů doručit zákazníkům informaci o změně ceny, či povinnost všech zprostředkovatelů mít pro svou činnost licenci. Další změnou je podle Ondřeje Doležala z dodavatelské společnosti SforP zavedení povinnosti dodavatele sdělovat zákazníkům termín ukončení smlouvy.

"Je dobře, že se tato úprava do novely dostala, protože termín ukončení smlouvy je zásadní při změně dodavatele a do teď to byl pro zákazníky často problém jej zjistit," vysvětlil Doležal. Podle něj je potřeba, aby byla přijata senátní verze novely.

Poslanecká sněmovna by se měla vrácenou novelou zabývat na své poslední zářijové schůzi. Vicepremiér a ministr Karel Havlíček (za ANO) prohlásil, že i on sám senátní verzi při hlasování podpoří.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz