Domácí

Nehoda dvou autobusů v Praze: Hasiči vyprošťovali zaklíněného řidiče

Dva autobusy se v úterý odpoledne srazily v Praze v ulici K Barrandovu. K nehodě vyjeli záchranáři, policisté i hasiči. Vážně zranění jsou dva lidé, řidiče jednoho z autobusů hasiči museli vyprostit.

​Ke srážce dvou autobusů v pražské ulici K Barrandovu v úterý odpoledne vyjely dvě jednotky hasičů, dvě jednotky záchranářů i policisté. Na místo vyrazili i letečtí záchranáři. 

Hasiči museli vyprostit řidiče jednoho z autobusů. "Povedlo se nám to za 20 minut po příjezdu první jednotky. Vyprošťování bylo trošku složitější. Řidiče jsme pak předali záchranářům, kteří ho odvezli do vojenské nemocnice," řekl redakci TN.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Na snímcích z místa nehody je patrné, že jeden z autobusů byl náhradní doprava za vlaky. Cestujících naštěstí podle mluvčí pražských záchranářů Jany Poštové nebylo tolik. "Řidič autobusu byl zaklíněný. Hasiči muže vyprostili a předali záchranářům. Ti ho se zraněním dolních končetin transportovali do vojenské nemocnice," uvedla Poštová.

Související obsah

​Kromě řidiče se zranila i jedna z cestujících. "Poranila si nohy a hlavu. Po ošetření jsme ji přepravili do vinohradské nemocnice," sdělila Poštová TN.cz.

Místo nehody je částečně průjezdné, policisté uvolnili řidičům jeden jízdní pruh. "Vyšetřujeme teď příčinu nehody. Budeme se snažit, aby byla komunikace co nejdříve plně průjezdná," řekl TN.cz okolo 16.30 policejní mluvčí Richard Hrdina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz