Domácí

Ostrá přestřelka kvůli dopravě v Praze. Radní Udženija se pustila do Hřiba

Dopravní situace v Praze v posledních dnech rezonuje veřejným prostorem. Kritiku na pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) v úterý snesl prezident Miloš Zeman, který ho vyzval k vyhlášení stavu nebezpeční a zvážení rezignace. Ten kritiku však považuje za kampaň. S prezidentem ale souhlasí i radní Alexandra Udženija (ODS).

Na hlavu pražského primátora Zdeňka Hřiba se v úterý snesla kritika kvůli špatné dopravní situaci, která v posledních dnech panuje v hlavním městě. Odpoledne se do něj v otevřeném dopise pustil prezident Miloš Zeman, který mu doporučil, aby zvážil rezignaci. Primátor v úterý večer ve vysílání televize Nova reagoval slovy, že považuje Zemanova slova za kampaň a současný stav dopravy není tak vážný.

S kritikou Hřiba ale souhlasí také pražská občanskodemokratická zastupitelka Alexandra Udženija. "Já musím říct, že to, co říká pan primátor, je obrovská tragédie. Praha zažívá opravdu dopravní chaos," řekla zastupitelka s tím, že je třeba zřídit koordinátora dopravy.

Související obsah

"Je velký problém v tom, že magistrát hlavního města Prahy nekoordinuje tyto akce s městskými částmi, takže nám si poté stěžují řidiči na městských částech a my leckdy ani nevíme, co magistrát plánuje," řekla Udženija.

Prezident Zeman už odpoledne v otevřeném dopise napsal Hřibovi ohledně situace v pražské dopravě. Hřib by měl podle hlavy státu vyhlásit stav nebezpečí, omluvit se a zvážit také rezignaci. Samotný primátor však považuje prezidentova slova za kampaň a uvedl, že se Zeman nikdy o Pražany nezajímal. 

"Když už ale nejvíc ze všeho záleží prezidentovi naší země na stavu silnic, předpokládám, že zítra pan prezident vyzve k rezignaci i ministra dopravy. Vždyť i na D1 jsou kvůli opravám uzavírky a zácpy. Mimochodem o žalostné dopravní situaci na této klíčové dopravní tepně svědčí i to, že pan prezident do Brna raději letěl 1. září letadlem, než aby jel autem po D1. Tato prezidentova cesta mimochodem stála po započítání amortizace letadla cca 450 tisíc korun," dodal Hřib.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz