Zahraničí

Kanadský premiér dostal štěrkem. Házeli ho po něm odpůrci očkování

Kanadského premiéra Justina Trudeaua zasáhla hrstka štěrku, kterou po něm hodil jeden z protestujících proti očkování. Stalo se tak při jeho předvolební kampani, když se zrovna vracel do autobusu. Novinářům později potvrdil, že ho kamínky trefily, je ale v pořádku.

V rámci předvolební kampaně kanadský premiér Justin Trudeau navštívil městečko London v Ontariu. Když se vracel do autobusu, z davu lidí na něj přilétl štěrk, který ho měl zasáhnout do ramene. Později novinářům sdělil, že je po incidentu v pořádku, informoval web CBC News.

Štěrk po něm a jeho ochrance házeli rozčílení demonstranti, kteří protestovali proti očkování. Mnoho Kanaďanů premiérovi rovněž zazlívá protiepidemická opatření. Už minulý měsíc musel Trudeau z bezpečnostních důvodů zrušit akci v rámci kampaně.

Související obsah

Začátkem týdne však prohlásil, že od kampaně neodstoupí, přestože na akce chodí stále více agresivních demonstrantů. Motivací se mu dle jeho slov měli stát pracovníci v první linii, kteří ve svých zaměstnáních čelí výhružkám od těchto lidí.

"V celé zemi máme zdravotníky, kteří jsou neustále zastrašováni a šikanováni, když jdou do práce, aby udrželi lidi v bezpečí. Takto věci v Kanadě neděláme," nechal se slyšet Trudeau. Případné obvinění za házení štěrkem přenechá na policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz