Zahraničí

Britney Spears má vítězství na dosah. Otec jí chce vrátit svéprávnost

Britney Spears by se po 13 letech mohla dočkat svobody, o kterou v posledních měsících tolik bojuje. Její otec a zároveň opatrovník Jamie žádá soud, aby ho role zbavil a dceři vrátil svéprávnost. Zpěvačka by si tak opět rozhodovala o svém životě sama.

Po dlouhém boji se nejspíš blíží vítězství. Britney Spears by mohla být zase svéprávná a rozhodovat si o svém životě sama. Její otec Jamie Spears po 13 letech opatrovnictví vlastní dcery požádal soud, aby ho zrušil. Jedná se o zásadní zvrat, rodiče zpěvačky se v minulosti pokaždé zasazovali o prodloužení opatrovnictví.

Informoval o tom portál TMZ. Jamie v obsáhlém dokumentu, který soudu poslal, argumentuje mimo jiné tím, že Britney už dřív povolili najmout si vlastního právníka. "Pokud může udělat tohle, není žádný důvod pokračovat v omezeních, která souvisejí s opatrovnictvím," napsal Jamie.

Související obsah

​"Jestliže chce slečna Spears ukončit opatrovnictví a věří, že se o sebe dokáže postarat sama, pan Spears věří, že by měla dostat šanci," uvedl právník zpěvaččina otce.

Soud na žádost rodičů zbavil Britney svéprávnosti v roce 2008. Tehdy se potýkala s problémy s alkoholem i drogami a několikrát skončila v psychiatrické léčebně. Jamie získal kontrolu na celým životem své dcery včetně majetku, měsíčně si z něj vyplácel asi 400 tisíc korun. Britney patří k nejlépe vydělávajícím zpěvačkám, ročně si přijde zhruba na miliardu korun.

Úsilí o obnovení zpěvaččiny svéprávnosti mapuje dokument Osvoboďte Britney Spears, podívat se na něj můžete na Voyo.

Důležitý krok Jamie poprvé oznámil už v srpnu. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz