Domácí

Auto nabouralo zahrádku restaurace. Těžce zranilo dva muže

Auto nabouralo zahrádku restaurace. Těžce zranilo dva muže
Zdroj: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

U vážné nehody zasahovaly v úterý večer ve Zlínském kraji všechny složky integrovaného záchranného systému. Dvaašedesátiletý řidič mercedesu s vozidlem skončil na zahrádce restaurace, kde auto vážně zranilo dva muže.

Na Zlínsku narazilo auto v úterý večer do zahrádky restaurace. Nehoda se stala v Želechovicích nad Dřevnicí. Na místě byli dva těžce zranění, jeden člověk ležel pod vozidlem. Oba muže vyprostili hasiči a záchranáři je odvezli do nemocnice.

"Dvěma zraněným osobám hasiči okamžitě poskytli první předlékařskou pomoc a asistovali zdravotníkům také při jejich transportu do vozidel zdravotnické záchranné služby,“ uvedl mluvčí hasičů ve Zlínském kraji Pavel Řezníček. Dvaašedesátiletý řidič mercedesu měl podle prvotních informací vyjíždět z parkoviště u zahrádky restaurace. Zranil dva muže, kterým je 48 a 24 let.

Související obsah

Hasiči nakonec nemuseli ani jednoho zraněného vyprošťovat. Na místě poskytli přítomným svědkům i psychologickou pomoc. "Dechová zkouška u řidiče byla negativní,“ řekla krajská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Podle policie je škoda na vozidle a zařízení restaurace předběžně vyčíslena na 75 tisíc korun.

"Dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti s trestní sazbou až čtyři roky odnětí svobody,“ doplnila Kozumplíková. Okolnosti související s událostí prověřují společně s kriminalisty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Krátká zpráva

Česko požádalo Rusko o pomoc s vyšetřováním explozí ve Vrběticích

V souvislosti s vyšetřováním výbuchů ve Vrběticích požádala Česká republika o právní pomoc Rusko. České úřady i nadále podezírají pracovníky ruské vojenské zpravodajské služby z útoku. "Úkony trestního řízení jsou prováděny nejen na území České republiky, ale také o součinnost bylo požádáno i několik evropských zemí. Pochopitelně byla žádost o právní pomoc odeslána i do Ruské federace. Nyní postupně získáváme a analyzujeme výsledky právních pomocí, které nám již byly doručeny," informoval ve středu dozorový státní zástupce Martin Malůš z Krajského státního zastupitelství v Brně.

Píše se na Deník.cz