Zahraničí

Drsný film o královském páru! Meghan v něm umírá jako Diana

Drsný film o královském páru! Meghan v něm umírá jako Diana
Meghan, vévodkyně ze Sussexu Zdroj: Profimedia

Ve Spojených státech amerických měl v pondělí premiéru nový film o životě prince Harryho a jeho manželky Meghan Markleové. Snímek Harry & Meghan: Útěk z paláce zobrazuje jejich životy poté, co se vzdali královských povinností. Po premiéře se však zvedla vlna nevole, jelikož v jedné scéně Meghan umírá v autě stejně tak jako princezna Diana.

V jedné z prvních scén filmu je možné sledovat Meghan, jak utíká z Buckinghamského paláce. Následuje dopravní nehoda, která odkazuje na tragédii, při které v roce 1997 zemřela princezna Diana. Auto následně obestoupí davy novinářů, což je další z mnoha odkazů na smrt milované princezny. Harry se naštěstí následně probudí a zjistí, že vše byl pouhý sen.

Důvodem k natočení této scény bylo nejspíše Harryho prohlášení z dokumentu o duševním zdraví, kde mluvil o tom, že novináři dohnali jeho matku ke smrti a on se tak bojí, aby se historie znovu neopakovala.

Související obsah

​Filmový počin však vzbudil mezi lidmi vlnu nevole, informuje portál Newsweek. "Je toto špatný vtip?" ptá se jeden uživatel twitteru, zatímco druhý dodává: "Velmi nevkusné."

Nový snímek je už třetím celovečerním filmem o Harrym a Meghan. První, natočený v roce 2018, se zaměřuje na jejich seznámení. Druhý díl se pak věnuje tomu, jak se Meghan přizpůsobila životu v Buckinghamském paláci. Oba díly však schytaly od filmových kritiků povětšinou negativní reakce.

Zatímco jsou Harry a Meghan ve Spojených státech oblíbení, tak jejich popularita se u Britů i nadále snižuje. Podle společnosti YouGOV, která se zabývá průzkumem veřejného mínění, za to mohou především vyjádření týkající se pandemie covidu-19 a reakce na stažení vojáků z Afghánistánu.

Za největší problém poté Britové považují rozhovor s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou, ve kterém pár obvinil nejmenovaného člena královské rodiny z rasistického komentáře ohledně toho, jaký odstín pleti bude mít jejich syn Archie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz