Domácí

Rozkopaná Praha vyvolala bouři. Politici se navzájem obviňují z neschopnosti

Spor kvůli pražské dopravě, který vyvolal dopis prezidenta Miloše Zemana primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), vzbudil bouřlivé reakce na politické scéně. Reagovali na něj jak Hřibovi straničtí kolegové, tak zástupci opozice i někteří členové vlády. Pražský náměstek pro dopravu si však stojí za tím, že je dopravní situace v Praze pod kontrolou.

Prezident primátora obviňuje z komplikací v dopravě, primátor prezidenta naopak z účasti na předvolební kampani. "Já ty jeho výroky teďka beru jako jeho zapojení do té kampaně, která už dávno přesáhla hranice slušnosti a vkusu. Pevně doufám, že si to hnutí ANO vykáže takto v kampani," prohlásil primátor Hřib.

"Piráti nám jasně dokazují, že nejsou schopni ani uřídit dopravu v Praze," vyjádřil se premiér Andrej Babiš (ANO). Pražský primátor se ohradil tím, že v podobném duchu by mohl prezident vyzvat k rezignaci i ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) kvůli rozkopané dálnici D1.

"Už jen to, že se proti Zdeňku Hřibovi sešikovala strana dotačního podvodníka z ANO, partička kolaborantů z Hradu a rezidua pražských kmotrů okolo Alexandry Udženije, dokazuje, že to dělá dobře. Zdeňku, díky," napsal na sociálních sítích pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Související obsah

​"Pana Ferjenčika já považuju za extrémně neschopného politika, který ještě pro lidi vůbec nic pořádnýho neudělal, takže kdyby začal spíš pracovat, než psát nesmysly po twitteru, tak by udělal nejlépe pro všechny z nás," ohradila se zastupitelka Alexandra Udženija (ODS).

Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě), který má plánování oprav na starosti, stále tvrdí, že je všechno v Praze v pořádku a koordinace je dobře zvládnutá.

​"Ta situace je podobná jako každý jiný rok, když je stavební sezóna. Zkrátka rekonstruovat, opravovat se musí. Když jsem nastoupil, tak tři mostní konstrukce byly v havarijním stavu a nic se s nimi nedělalo. Pokud se chceme ze špatného stavu dopravní infrastruktury dostat, tak to přináší dopravní omezení," nechal se Scheinherr slyšet.

Některé opravy by prý mohly být dokončeny v následujících dnech, jiné ale budou řidiče trápit až do listopadu.

Problémy v dopravě jsou kvůli uzavírkám i v dalších městech. Z krajských měst kromě Prahy je dopravní situace nejkomplikovanější zřejmě v Brně:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz