Zahraničí

Monika šla k doktorovi s bolestí břicha, v nemocnici následně přišla o nohy a ruku

Monika šla k doktorovi s bolestí břicha, v nemocnici následně přišla o nohy a ruku
Zdroj: profimedia.cz

Pro Moniku z Maďarska si život přichystal ránu, kterou si nedokázala představit ani v těch nejhorších snech. Kvůli silným bolestem břicha musela navštívit nemocnici, kde lékaři zjistili, že má prasklý žaludek. Tím to však neskončilo, doktoři museli následně ženě amputovat obě nohy a jednu ruku.

Monika Kaponyová z maďarského města Pecs uvedla portálu Pecs Aktual, že silnými bolestmi břicha začala trpět letos v lednu. Bolest se však postupem času začala stupňovat, a žena se tak rozhodla vyhledat lékařskou pomoc.

Doktoři v nemocnici následně zjistili, že má Maďarka prasklý žaludek a potřebuje okamžitou operaci. Prasknutí žaludku může způsobit řada věcí, včetně zánětu slepého střeva, vředu, žlučových kamenů nebo mechanického poranění. Přesnou příčinu u Moniky lékaři nezjistili. Největším problémem je pak při poranění žaludku vysoké riziko sepse, která může vést k velmi vážným zdravotním problémům.

Související obsah

Operace nakonec dopadla dobře, ale Moniku po ní čekala další nepříjemná informace. Lékaři totiž během zákroku zjistili, že má žena ucpané cévy ve všech končetinách. Jediným řešením tak byla amputace. "Říkáte, že odejdu domů bez svých končetin?" ptala se podle svých slov žena doktorů.

Během následujících 11 dnů se tak Monice změnil celý život. Během této doby totiž podstoupila 16 operací, při kterých jí lékaři postupně amputovali obě nohy a levou ruku. "1. března jsem se musela rozloučit s levou nohou, pak 8. března s pravou nohou a 12. března s levou rukou," svěřila se žena.

Po operacích trvalo několik týdnů, než se Monika odvážila vyjít vůbec mezi lidi. Přestože ji její matka i manžel ve všem podporují, mnozí stále nechápou, jak se mladá žena ocitla přes noc na invalidním vozíku. "Jezdím se ven nadýchat čerstvého vzduchu, ale lidé jsou stále trochu zděšení," dodala Monika s tím, že se chystá navštívit také psychologa, který by jí pomohl vyrovnat se s touto životní tragédií.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz