Zpravodajství

Mimořádně brutální vražda v Písku. Dva Slováci si za ni odsedí 25 let

Mimořádně brutální vražda v Písku. Dva Slováci si za ni odsedí 25 let
Zdroj: Getty Images

Ján Moncoľ a Michaela Krajčová v lednu 2018 zavraždili v Písku český manželský pár. Po třech letech souzení už znají svůj trest za mimořádně brutální čin, který spáchali. Ve vězení stráví 25 let.

Zavražděný manželský pár z Písku vychovával Michaelu Krajčovou jako svoji dceru. Věděla proto o úsporách, které manželé měli. S Jánem Moncoľem se je pak kvůli penězům rozhodli v lednu 2018 zavraždit. Muže zabili 25 ranami nožem, ženě přetnuli tepnu. Poté jim uloupili 400 000 korun z domácího trezoru. Následně uprchli do Rumunska, kde je chytla policie.

Související obsah

České soudy v minulosti vrahům uložily trest ve výši 27 a 28 let odnětí svobody. Žena měla dostat vyšší trest, protože vraždu vymyslela. Krajský soud v Trenčíně pak dvojici odsoudil na doživotí, Nejvyšší soud Slovenské republiky ale ve čtvrtek jeho rozhodnutí zrušil a poslal Jána Moncoľa a Michaelu Krajčovou do vězení na 25 let. Rozhodnutí je pravomocné, informoval web tvnoviny.sk

Odsouzení Slováci mohou zůstat při výkonu trestu na Slovensku, odpykají si ho v zařízení s maximálním stupněm střežení. Kvůli svému mimořádně brutálnímu činu se dvojice před třemi lety zařadila mezi nejpřísněji potrestané Slováky v Česku.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz