Zahraničí

Rakušan ukrýval mrtvou matku ve sklepě, aby mu dál chodil její důchod

Rakušan ukrýval mrtvou matku ve sklepě, aby mu dál chodil její důchod
Zdroj: Profimedia

Rakousko je v šoku z počínání 66letého muže, který žil se svou 89letou matkou nedaleko Innsbrucku. Když žena loni v červnu zemřela, schoval ji ve sklepě, aby mohl nadále pobírat její důchod. Odhalil to až neodbytný pošťák.

Starobní důchod chodil ženě každý měsíc poštou. Zemřela v červnu 2020, syn ale její smrt nenahlásil. Místo toho ji schoval do sklepa a peníze vždy přebíral sám, informoval portál Spiegel.

Na podvod přišel po více než roce nový doručovatel, jenž chtěl ženu před předáním důchodu vidět na vlastní oči. Když se muž začal chovat podezřele, přivolal policii. 

"Aby předešel šíření zápachu, obložil matku chladicími výplněmi. Pravidelně je měnil, tělo zasypával i kočkolitem. Nakonec ho omotal obvazy, bylo mumifikované," řekl vyšetřovatel Helmut Gufler.

Související obsah

​Smrt matky muž utajil i před svým bratrem. Tomu tvrdil, že ji hospitalizovali kvůli demenci a že ji nemá ani navštěvovat, protože by ho už nepoznala.

Za dobu, kdy ukrýval mrtvolu ve sklepě, si přišel přibližně na 50 tisíc eur (přes 1,2 milionu korun). Ke všemu se přiznal a zkoušel se hájit tím, že by bez matčina důchodu neměl na pohřeb ani nájem. Policie už ho obvinila z podvodu a rušení klidu mrtvých.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz