Domácí

Pátá pohřešovaná dívka tento týden, policie hledá Kristýnu z Trutnova

Pátá pohřešovaná dívka tento týden, policie hledá Kristýnu z Trutnova
Zdroj: Policie ČR

Policie hledá pohřešovanou 14letou Kristýnu Veselou z Trutnova. Dívka nedorazila ve čtvrtek do školy a pak ani domů. Viděli ji u obchodního domu Tesco ve Dvoře Králové nad Labem, kde měla černou paruku střiženou na mikádo a nalepené řasy. Jedná se o pátou pohřešovanou dívku tento týden. Podle dětského psychologa může mít na počet pohřešovaných vliv návrat do škol.

Tento týden už policie pátrá po páté dívce. Od časných ranních hodin hledá 14letou Kristýnu Veselou z Trutnova. Ta už ve čtvrtek nedorazila do školy a nepřišla domů.

Při odchodu z domu na sobě měla rifle, zářivě oranžovou mikinu, černou prošívanou zimní bundu a bílé boty. Má blonďaté rovné vlasy a modré oči. Viděli ji však ve čtvrtek dopoledne u obchodního domu Tesco ve Dvoře Králové nad Labem, kde měla na hlavě černou paruku střiženou na mikádo a nalepené černé řasy.

"Mohla by se pohybovat na Benešovsku, kde do nedávna bydlela, nebo na Pardubicku, kde má nějaké kamarády," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová. Policie žádá nyní o pomoc při pátrání. "Kdo si dívky všimne, nebo by mohl o ní podat jakoukoliv informaci, zavolejte na linku 158," napsala policie.

Související obsah

Policie od začátku školního roku hledala už pět pohřešovaných dětí. Kromě Kristýny i například 13letou dívku z Jindřichohradecka a dvě 13leté z Mostu. Všechny tři už policie našla. Stále však pátrá po 14leté Vanese Šimkové z Olomouce.

Podle dětského psychologa Václava Mertina může za nárůstem počtu pohřešovaných osob stát začátek nového školního roku. "Prázdniny přinášejí volnější režim, začnou povinnosti a ne všichni rodiče jsou přívětiví," řekl pro TN.cz. "Problémy, které byly latentní, se na začátku školního roku projevily,“ doplnil.

Vzhledem k tomu, že se v těchto případech jedná o dívky, může mít podle Mertina vliv i nějaký vztah. To byl případ i 13leté dívky z Brna, kterou viděli na konci srpna s 25letým přítelem, poté zmizela. Na začátku září ji kriminalisté našli zdravou, případem se však nadále zabývají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz