Domácí

Podzimní maturity udělala většina studentů. Zvládli i obávanou matematiku

Podzimní maturity udělala většina studentů. Zvládli i obávanou matematiku
Zdroj: TV Nova

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) v pátek zveřejnilo, jak si během podzimních termínů maturit středoškoláci vedli. I přesto, že minulý školní rok neprobíhal standardně, studenti se u didaktických testů snažili.

CERMAT v pátek vydal tiskovou zprávu, ve které oznámil výsledky didaktických testů společné části maturitní zkoušky v podzimních termínech. Z dat na první pohled vyplývá, že maturanti jsou na tom letos lépe než před rokem. CERMAT ale upozornil, že letošní maturity měly svá specifika.

"Při interpretaci letošních výsledků či jejich porovnání s výsledky z předchozích let je nutné zohlednit nestandardní průběh školního roku 2020/2021 s výrazným podílem distančního vzdělávání žáků," uvedl CERMAT.

Dále CERMAT v tiskové zprávě zdůraznil, že jiný byl letos i samotný model maturitní zkoušky: "V podzimním zkušebním období někteří maturanti dělali didaktické testy již potřetí. Došlo také k navýšení časového limitu pro didaktické testy či snížení hranice úspěšnosti u zkoušky z matematiky z 33 na 27 %."

Související obsah

Uspělo celkem 96,2 procenta prvomaturantů, což je oproti loňsku zlepšení o 4,4 procentního bodu. Nejúspěšnější byli studenti při zkoušce ze španělštiny – udělalo ji dokonce 100 procent prvomaturantů, tedy o 3,1 procentního bodu víc než loni.

Skoro stejně dobře si středoškoláci pak vedli u českého jazyka a literatury a angličtiny. Zatímco u češtiny uspělo 98,2 procenta prvomaturantů (nárůst o tři procentní body), u angličtiny to bylo 98,1 procenta studentů (nárůst o 1,4 procentního bodu).

U maturity z ruštiny uspělo 96,8 procenta prvomaturantů. I tady tak šlo o zlepšení v porovnání s podzimem 2020, a to o 2,2 procentního bodu.

Související obsah

O něco výraznější zlepšení CERMAT zaznamenal u výsledků didaktického testu z matematiky. Zkoušku složilo 94,4 procenta prvomaturantů, a to je dokonce o 6,8 procentního bodu víc než loni.

Naopak nejhůře si letos na podzim prvomaturanti vedli u testů z němčiny. Úspěšně jím prošlo 89,9 procenta studentů. I přesto šlo ale o zlepšení v porovnání s výsledky v loňském roce.

Didaktické testy se letos konaly 1. a 2. září. Zkoušek se zúčastnilo celkem 4,3 tisíc středoškoláků, přičemž 3,6 tisíc z nich byli prvomaturanti. Profilová část maturitní zkoušky některé studenty ještě čeká. Mimořádně se totiž letos může konat až do 13. října.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz