Naše Česko

Paní Emilii na zahradě vyrostla obří slunečnice. Má skoro čtyři metry

Obrovské překvapení čekalo na paní Hrubcovou z Třince poté, co si na zahradě zasadila semínka slunečnice. Vyrostla z nich obří květina, která má na výšku téměř čtyři metry. Postaral se o to její kamarád, který jí z legrace daroval speciální odrůdu.

Slunečnicová monstra na zahradě paní Hrubcové jsou dobře viditelná už z dálky. Květy na špičce sahají do prvního patra rodinného domu. Nadšená zahrádkářka přitom vůbec netušila, co na ni kamarád přichystal.

"Loni jsem dostala od kamaráda na narozeniny semínka. Řekl mi, že jestli chci kytici, tak ať si ji sama vypěstuji," svěřila se Emilie Hrubcová televizi Nova.

Tehdy netušila, že kamarád miluje kanadské žertíky. Semínka zasadila a zbytek příběhu už vypadal jako z pohádky o kouzelné fazoli. Květina rostla a rostla – dnes má na výšku téměř čtyři metry.

"Zalévali jsme je jenom vodou a bez hnojení. Vyrostla tahleta čtyřmetrová krása," pochvaluje si pan Hrubec.

Související obsah

​Žluté květy září vysoko nad zahradou a celé léto přitahují pozornost sousedů a kolemjdoucích. Paní Hrubcová už má dlouhý seznam žadatelů, kteří se hlásí o semínka.

"Semínka uchováme pro sousedy a vypadá to, že příští rok bude celá osada ze slunečnic," raduje se paní Emilie.

Slunečnice se mezi zahrádkářské rekordy moc často nedostávají. Největší souboje se zpravidla vedou o titul dýně roku. Paní Binderová z Žatecka sklízí obry s obvodem kolem dvou metrů.

Zahrádkáři ze Znojemska zase vypěstovali brambory, které se ani nevejdou do hrnce. Každá vážila téměř kilo.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz