Dýně

Soutěž o největší dýni má vítěze: Tykev vážila 42 kilogramů! GALERIE

Soutěž o největší dýni má vítěze: Tykev vážila 42 kilogramů! GALERIE
Zdroj: jakubov.cz

Dýně bezpochyby patří mezi oblíbenou podzimní zeleninu, jejíž sezóna je nyní v plném proudu. Každoročně se pěstitelé předhání, kdo z nich vypěstuje tu největší a nejtěžší. Letošní šampionka soutěže v Jakubově u Moravských Budějovic vážila úctyhodných 42 kilo.

Už po patnácté se v sobotu 3. října konala v Jakubově u Moravských Budějovic na Třebíčsku soutěž o nejtěžší dýni. Do ní pěstitelé přihlásili hned deset těchto plodů. První místo si díky své péči vybojoval jeden z místních pěstitelů.


"Diplom za první místo získal osvědčený místní pěstitel Jindřich Číhal,“ informovala obec na svém webu. Absolutním vítězem se tedy stala dýně, která vážila 42 kilogramů. Nejedná se však o nejtěžší tykev v historii soutěže.

Letošní vítězná dýně se svým majitelem:


Tu vypěstoval v roce 2014 pan Karel Brabec a vážila o 33 kilo více než letošní vítězka, tedy rovných 75 kilogramů.


Pěstujete dýně také? Jak těžké jsou ty vaše? Pochlubte se nám. Fotografie nám můžete posílat na zpráva@nova.cz nebo do zpráv na našem facebookovém profilu TN.cz.

Související obsah


Tykve se sklízí od konce léta až do prvních mrazů. Dýně obsahují mnoho vitamínů, draslík i minerální látky, které přispívají k rychlejšímu odbourávání některých toxinů. Především na podzim bývá oblíbená dýňová polévka. Připravit se z tykví však dají také další pokrmy.


Existují však desítky druhů dýní, mezi nimi jsou i ty okrasné. Mezi nejoblíbenější jedlé druhy a podle odborníků také ty nejchutnější patří Hokkaidó, máslová dýně, muškátová, špagetová nebo dýně Goliáš.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz