Hotely

Zimní dovolená se prodraží, hoteliéři očekávají vysoký zájem

Léto ještě neskončilo, přesto už je nejvyšší čas začít plánovat zimní dovolenou. Obzvlášť na našich horách hlásí hoteliéři vyšší zájem než v době před covidem-19. Návštěvníci totiž v nejisté době upřednostňují tuzemskou zimní dovolenou před pobytem v cizině.

Už teď jsou hotely a penziony na zimu v průměru z poloviny zaplněné. I letos jdou nejvíc na odbyt jarní prázdniny a vánoční týden. "Kdo dřív přijde, má lepší cenu. Když někdo objedná ve čtvrtek pobyt na víkend, bude to dražší než měsíc dopředu, ten rozdíl může být až 25 procent," řekl hoteliér Miroslav Skalický.

Například na chatě v Orlických horách se majitelé zaměřují na školní zájezdy a sportovní kurzy. Ředitelé škol se snaží, aby si děti vloni neuskutečněné kurzy nahradily letos. "Minulý rok jsme měli zavřeno, ty třídy tak budou letos zdvojené, takže obsazenost je dobrá," vysvětlil hoteliér Karel Zachariáš.

Související obsah

​Podle dosavadního zájmu to vypadá, že letošní zimní sezona na našich horách bude výborná, má to ale jednu podmínku, a to že nesmí do ní znovu zasáhnout covid-19. Pandemie minulý rok hoteliéry téměř zničila a nynější rostoucí ceny a vyšší náklady na platy personálu je donutily ke zdražení. "V době covidu-19 jsme podrželi 100 procent personálu, vypláceli jsme plné mzdy, a to i přesto, že jsme museli být zavření," uvedl hoteliér Tomáš Blabla.

Jak to bude s cenami skipasů, areály ještě nerozhodly. Každopádně většina středisek bude preferovat nákupy přes internet. Pokud si skipas objednáte s předstihem a online, zaplatíte méně.

Podívejte se na rozhovor s majitelkou penzionu v Deštném v Orlických horách Šárkou Hejdukovou:

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz