Zahraničí

Hororové svědectví z Bulharska: Češka zkolabovala a nikdo z hotelu jí nepomohl

Hororové svědectví z Bulharska: Češka zkolabovala a nikdo z hotelu jí nepomohl
Zdroj: Profimedia

Dovolená v bulharském hotelu Festa Panorama měla skončit pro českou turistku převozem do nemocnice. Tam ji podle svědků odvezli záchranáři poté, co zkolabovala poblíž vody. Jedna z turistek tvrdí, že nikdo z personálu čtyřhvězdičkového hotelu, který má poskytovat nepřetržitou zdravotní péči, nedokázal ženě poskytnout první pomoc. Mluvčí cestovní kanceláře však tvrdí něco jiného.

Žena do země vycestovala společně se svým přítelem a skupinou dalších Čechů pod záštitou cestovní kanceláře Blue Style. Hotel, kde se turisté ubytovali, se pyšní čtyřmi hvězdičkami a je vyhledávaným resortem.

V sobotu se ale dovolená pro skupinu Čechů měla změnit v noční můru. "Dnes došlo ke skutečně hororovému zážitku v Bulharsku v hotelu Festa Panorama. V tomto hotelu málem zemřela česká občanka. Paní se udělalo špatně, trpí na astma. Na lehátku ji našel bezvládně ležet její přítel, ona byla v bezvědomí a na nic nereagovala," popsala pro TN.cz jedna z turistek.

Muž okamžitě vyhledal pomoc personálu, zaměstnanci však podle české turistky nezareagovali, jak by člověk v nouzi očekával. "Hotel prezentuje, že je tu 24h medical care. Bohužel to je lež. Co je ale horší, že nikdo z personálu nebyl schopný poskytnout první pomoc. Byl to sám její přítel, kdo jí musel zachránit život," tvrdila žena.

Související obsah

​Na místo podle ní o několik minut později dorazila i sanitka. Záchranáři si měli vyžádat doklad totožnosti a cestovní pojištění. "Bez toho by ji do sanitky nenaložili," stěžovala si. Nakonec ale žena podle ní přece jen skončila v nemocnici.

Češka kritikou mířenou proti zaměstnancům hotelu nešetřila. "Personál na dotaz, proč tu není plavčík, odpověděl, že je po sezóně. Na další dotaz, proč alespoň jeden z nich není schopný poskytnout první pomoc, odpověděli, že to není jejich povinnost. Neuvěřitelné, něco takového jsem nikdy nezažila," neskrývala rozladění. 

Redakce TN.cz se pokusila zkontaktovat i hotel, aby mohl na slova stěžovatelky zareagovat. K incidentu se zatím nevyjádřil.

Cestovní kancelář Blue Style potvrdila, že o zmiňovaném incidentu ví a zabývá se jím. Ke slovům stěžovatelky však měla výtky. "Popis incidentu neodpovídá skutečnosti, klientce byla na místě poskytnuta odborná pomoc, následně byla ošetřena lékaři, kteří její stav vyhodnotili jako příznivý. Klientka byla zcela schopna samostatné přepravy zpět do České republiky podle původního plánu návratu. Zdravotní komplikace kteréhokoliv našeho klienta bereme vážně a naši delegáti vždy poskytují součinnost v řešení nastalých situací," sdělila Ilona Topolová. 

Upozornila, že každý klient cestovní kanceláře je vždy instruován, jak při podobných událostech postupovat. "V případě zdravotní komplikace pokaždé volá asistenční službu, která zajistí nezbytnou pomoc. V případě, kdy dojde k vyhodnocení situace jako ohrožení života, musí klient vždy volat první pomoc na tísňové lince 112," sdělila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz