Počasí

Teploty se propadnou, v polovině týdne udeří bouřky. PŘEDPOVĚĎ

Teploty se propadnou, v polovině týdne udeří bouřky. PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Zatímco tento týden ještě teploty atakovaly tropických 30 stupňů Celsia, v tom příštím budou postupně klesat a propadnou se až na 18 stupňů. Bude pršet a přihnat se mohou bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi.

Bouřky se ojediněle mohou vyskytnout už v neděli, a to zejména na Moravě. Přes den bude od 20 do 24 stupňů, na jihovýchodě až 26 stupňů. Na horách v 1000 metrech klesnou k 17 stupňům. Místy počítejte také s přeháňkami.

"Do střední Evropy se bude od západu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho přední straně k nám bude v neděli proudit vlhčí vzduch od severozápadu," uvedli meteorologové.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Na východě a severovýchodě bude pršet. Denní teploty mezi 21 až 25 stupni, v noci klesnou na 14 až 10 stupňů. Úterý bude podobné, skoro jasno až polojasno s ranními mlhami. Večer bude od západu přibývat oblačnosti a zejména na západě Čech se mohou vyskytnout přeháňky. Přes den bude od 22 do 26 stupňů, noční teploty mezi 10 až 14 stupni.

Související obsah

"V dalších dnech bude ze západní do střední Evropy a dále k východu postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu. S ní spojená studená fronta ve středu a ve čtvrtek ovlivní počasí u nás. Ke konci období se k nám začne od severu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu," předpovídá ČHMÚ.

Bouřky a ochlazení

Ve středu oblačno až zataženo, pouze na východě v dopoledních hodinách polojasno. Od západu se do Čech přiženou přeháňky nebo bouřky, na Moravě začne pršet později. Denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni, v noci klesnou k 15 až 11 stupňům.

Oblačno až zataženo bude ve čtvrtek, místy se objeví přeháňky a ojediněle bouřky. Oblačnost a srážky budou postupně od západu ubývat. Teploty přes den od 18 do 22 stupňů, v noci se propadnou ke 13 stupňům a na severozápadě až k 11 stupňům.

Výhled meteorologů od pátku do neděle počítá s oblačnou až polojasnou oblohou. Místy a postupně jen ojediněle bude pršet. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 18 až 23 stupni, noční mezi 10 až 15 stupni.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz