Krimi

Vražda mladé dívky: Obviněný se přiznal a zabil ve vazbě

Jihočeští policisté na tiskové konferenci v pondělí informovali, že muž obviněný z vraždy mladé dívky u Protivína na Písecku spáchal ve vazební věznici sebevraždu. Obviněný se k vraždě přiznal.

Minulý týden policisté pátrali po 27letém muži, který byl podezřelý ze spáchání vraždy 21leté ženy u Protivína na Písecku. Svědci si první zářijovou sobotu v lese všimli hořícího auta BMW a požár nahlásili policii. Ta na místě našla tělo mrtvé ženy. Podle policistů bylo na první pohled jasné, že žena byla zavražděna.

V pondělí odpoledne policie uspořádala tiskovou konferenci, aby k případu poskytla více informací. "Obviněný muž i oběť bydleli ve stejném domě v Českých Budějovicích. Po krátkém verbálním konfliktu na chodbě, zřejmě kvůli hlučnému chování mladé ženy, zatáhl muž ženu do svého bytu. Tam ji rdousil a následně ji utopil. Poté ji odvezl jejím autem značky BMW do lesa v katastrálním území Protivína, kde se zbavil jejího těla. S autem v lese zapadl a nemohl pokračovat v jízdě, nechal ho proto na místě a zapálil," informovala za policii Renata Miková.

Muž pak podle policie z místa odešel pěšky až do obce Číčenice. Tam měl zavolat svojí matce, aby ho odvezla domů do Českých Budějovic. Přivolaní policisté na místě zajistili všechny podstatné stopy a požádali média, aby zveřejnila pátrání po podezřelém 27letém muži. Podle nich ale lidé, kteří se s informacemi přihlásili, neměli na vyšetřování zásadní vliv.

Související obsah

Minulý týden policisté hledaného muže zadrželi. "K trestné činnosti se plně doznal a uvedl i detaily, které nemohl znát nikdo jiný než on. Bylo proto zahájeno jeho trestní stíhání. Podali jsme návrh na vzetí do vazby, který byl akceptován," uvedla Miková. Trestní sazba pro zvlášť závažný zločin vraždy, který byl spáchaný trýznivým způsobem, je 15 až 20 let, případně doživotí.

Strážci zákona v pondělí také uvedli, že tělo zavražděné ženy bylo posmrtně zdevastováno a část jejího těla byla oddělena od trupu. Policisté vraždu přirovnali k případu Otýlie Vranské, která se 1. září 1933 stala ve svých 22 letech obětí brutální vraždy. Její rozřezané tělo se našlo ve dvou kufrech ve dvou vlacích na Slovensku. Záhadnou kauzu se policistům nikdy nepodařilo vyřešit.

Muž obviněný z vraždy 21leté dívky byl od minulého pátku ve vazbě v Českých Budějovicích. Tam si vzal život. "Od vazební věznice jsme obdrželi zprávu, že pachatel spáchal sebevraždu. Více se k tomu nemůžeme vyjadřovat," sdělili policisté.

Obviněný muž byl podle policie závislý na počítačích, filmech a žil sám a ve svém virtuálním světě. Zavražděná dívka byla studentkou vysoké školy. Oběť se s obviněným podle policie vůbec neznala, přestože byli sousedi v jednom domě. 

Na reportáž Televizních novin se podívejte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz