Domácí

Jak se daří prvním českým paterčatům? Jsou z nich spokojení druháci

Jak se daří prvním českým paterčatům? Jsou z nich spokojení druháci
Zdroj: CNC_MARTIN PEKÁREK / CNC / Profimedia

Jediná česká paterčata se před osmi lety narodila v Praze. Momentálně ale žijí v Milovicích na Nymbursku, kde také už druhým rokem chodí do školy. Ačkoliv se rodiče novopečených druháků snaží soukromí svých dětí pečlivě střežit, redakce TN.cz se snažila vypátrat, jak se školáci mají.

Když první česká paterčata v roce 2013 přišla na svět, zprávy o jejich narození se šířily snad všude. Zatímco před osmi lety se rodiče dětí Alexandra Kiňová a Antonín Kroščen medializaci svého příběhu nebránili, dnes jim vyhovuje být v ústraní a žít poklidný život.

Redakce TN.cz se ale i tak pokusila zjistit, jak se paterčatům daří. Jsou z nich druháci a navštěvují Základní školu Juventa v Milovicích na Nymbursku, kde se jim podle všeho moc líbí.

Související obsah

"Rodiče paterčat si nepřejí žádnou medializaci. Obecně ale můžu říct to, že všechno funguje, jak má. Děti jsou, myslím, docela spokojené a spolupráce mezi školou a rodinou je na dobré úrovni," potvrdil Jaroslav Minařík, ředitel ZŠ Juventa Milovice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona, a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz