Zahraničí

Španělsko povolalo armádu, šest vesnic bylo nutné evakuovat

Jih Španělska sužují rozsáhlé lesní požáry. Oheň jen během neděle od světa odřízl dalších šest obcí v Andalusii. Své domovy muselo opustit okolo dvou tisíc lidí. Vláda do hornatých oblastí vyslala vedle hasičů i armádu. Nejméně jeden člověk zemřel.

V městečku Estepona na turisty oblíbeném španělském pobřeží Costa del Sol bývá v tomto ročním období hlava na hlavě. Teď úřady jeho část evakuovaly. Plameny, které až dosud polykaly jen dřeviny a porost, se totiž začínají přibližovat k lidským obydlím.

"Požáry se přibližují. Tyhle budovy sice evakuovali, dost ale foukal vítr, takže jsem se bál toho, že se oheň dostane k sousedům. Začal jsem panikařit. Bylo to děsivé," popsal jeden z tamních obyvatel.

Mohutné plameny a hustý černý dým, který vystupuje z kopců nad Esteponou, jsou vidět na kilometry daleko. Podle tamních úřadů shořelo na 7 400 hektarů lesa. Řada obyvatel našla dočasné útočiště v evakuačních centrech v městečku Ronda. Dobrovolníci tam lidem nosí vodu, potraviny a další zásoby.

Související obsah

​Hašení požárů komplikuje silný vítr. Oheň se tak nedaří dostat pod kontrolu. I proto španělský premiér do terénu povolal i vojáky. Na místě zasahují téměř čtyři stovky hasičů. K dispozici mají na 40 letadel a okolo 25 požárních vozů.

Požáry na jihu Španělska zuří už od středy. O víkendu se ale situace zhoršila. Jen během neděle museli záchranáři evakuovat šest obcí.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz