Domácí

Neuvěřitelné video: Kamera natočila psa, jak zapíná sporák. V bytě pak vypukl požár

Před několika dny hasiči vyjížděli k požáru v bytě v Sokolově. Samotný zásah nebyl nijak výjimečný, ovšem příčina požáru byla velmi neobvyklá. Nebýt kamery, kterou v bytě majitel nainstaloval, nikdo by tomu zřejmě neuvěřil. V kuchyni totiž začalo hořet poté, co jeden ze psů zapnul sporák.

Nechávat psy bez dozoru se někdy nevyplácí. Své o tom ví majitel dvou chlupáčů ze Sokolova, v jehož bytě ve středu hořelo. Hasiči přijali oznámení o požáru v sedmipatrovém domě dopoledne a vyhlásili druhý stupeň poplachu.

První jednotka naštěstí na místě zjistila, že se oheň v kuchyni nestihl rozšířit a uhasila ho během několika minut. Škody tak nejsou nijak vysoké a nikdo se nezranil.

Velikým překvapením byla ale příčina požáru. Tu měl totiž na svědomí právě jeden ze psů. "Usvědčila" ho kamera, kterou majitel bytu nainstaloval, aby své mazlíčky mohl sledovat v době, kdy není doma.

Související obsah

​Záběry ukázaly, jak se pes snaží zřejmě něco sebrat ze sporáku. Přitom se mu podařilo ho zapnout. Nejprve začalo hořet plastové nádobí, poté se oheň rozšířil na další vybavení kuchyně.

"V tu chvíli již ale sousedé cítili kouř z bytu, zalarmovali hasiče, a požár se tak rychle podařilo dostat pod kontrolu," uvedli hasiči. Ačkoliv případ může být úsměvný, mohl mít velmi vážné následky.

"Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události. Spotřebiče bývají vybavené elektronickými zámky, je potřeba tuto ochranu využívat," radí hasiči. Velmi efektivní jsou také detektory, které sice vzniku požáru nezabrání, ale rychle na něj upozorní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz