Domácí

Energošmejdům odzvonilo, poslanci schválili novelu energetického zákona

Energošmejdům odzvonilo, poslanci schválili novelu energetického zákona

Zřejmě poslední schůze Poslanecké sněmovny v tomto volebním období začala v úterý ve dvě odpoledne. Poslanci se zabývali především vratkami ze Senátu. "Jde mimo jiné o přísnější podmínky pro zprostředkovatele dodávek energií nebo pro reklamní telefonické nabídky, o postihy za předjíždění cyklistů v menší než předepsané vzdálenosti a o hranici obsahu účinné látky v technickém konopí," stálo v popisu programu.

Pravděpodobně poslední schůzi Sněmovny v aktuálním volebním období poslanci zahájili v úterý ve dvě odpoledne. Zásadním výstupem je schválení novely energetického zákona, který má zejména rozšířit ochranu zákazníků před nekalými praktikami nepoctivých obchodníků.      

Sněmovnou zákon prošel i navzdory varování ze strany velkých dodavatelů elektřiny a plynu. Ti upozornili na možné zdražení energií. Novela energetického zákona teď ještě bude čekat na podpis prezidenta Miloše Zemana.

Související obsah

Poslanci schválili i novelu, která má zlepšit dostupnost léčebného konopí a umožnit jeho předepsání na elektronický recept. Pokud jde o novelu zákona o DPH, tak tady budou muset lidé počítat spíše s komplikacemi. Například drobné zásilky do 22 eur, tedy v přepočtu zhruba 560 korun, už totiž nebudou podléhat osvobození od DPH. Zřejmě se tedy prodraží.

Na úterní schůzi se rozhodlo také o bankovní novele, která upravuje některé pravomoci České národní banky (ČNB). Naopak hrozí, že nedojde k uzákonění poměru učitelských platů k průměrné mzdě. Sněmovna totiž novelu odmítla projednat přednostně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Krátká zpráva

Amazon postaví distribuční centrum v Kojetíně

Internetový prodejce Amazon rozšiřuje logistickou síť v Česku. V Kojetíně na Přerovsku postaví nové distribuční centrum. Do roku 2023 by v něm mělo vzniknout více než 2000 stálých pracovních míst. Nábor zaměstnanců podle tiskové zprávy Amazonu začne v roce 2022. Firma nabídne nástupní hrubou mzdu 182 korun na hodinu pro zaměstnance na vstupních pozicích a 225 korun pro vedoucí týmů.

Píše se na Deník.cz