Domácí

Prezident Miloš Zeman je v nemocnici. Má tam zůstat několik dnů

Prezidenta Miloše Zemana hospitalizovali. Od úterý leží v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích a zůstane tam několik dnů.

Prezident Miloš Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v pražských Střešovicích. Do nemocnice přijel v úterý krátce po 11. hodině. Před ním dorazila do nemocnice i první dáma Ivana Zemanová. Mělo by se jednat o dlouhodobější hospitalizaci, uvedl deník Právo.

"Můžu potvrdit, že právě hospitalizujeme pana prezidenta," řekla pro TN.cz mluvčí ÚVN Jitka Zinke. Další informace v tuto chvíli nemůže podle zákona poskytnout.

Zeman už nemocnici navštívil v pátek, kdy mu doporučil ředitel ÚVN a prezidentův ošetřující lékař Miroslav Zavoral zvážit nepřetržitou péči, tvrdí portál Aktuálně.cz. Prezident by měl v nemocnici strávit minimálně čtyři dny. 

Související obsah

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy novinářů ohledně Zemanova zdravotního stavu nereaguje, na twitteru ale zveřejnil biblický citát.

;

Podle premiéra Andreje Babiše je prezident v ÚVN v těch nejlepších rukou. "Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana," napsal na twitter.

V minulosti byl prezident hospitalizován několikrát v rámci rekondičních pobytů. Loni v srpnu si zlomil ruku a několik měsíců nosil ortézu.

Zeman trpí neuropatií dolních končetin, kvůli které je na invalidním vozíku. Momentálně je ve stejné nemocnici i jeho předchůdce Václav Klaus.

Podrobnosti pro vás připravujeme.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Krátká zpráva

Amazon postaví distribuční centrum v Kojetíně

Internetový prodejce Amazon rozšiřuje logistickou síť v Česku. V Kojetíně na Přerovsku postaví nové distribuční centrum. Do roku 2023 by v něm mělo vzniknout více než 2000 stálých pracovních míst. Nábor zaměstnanců podle tiskové zprávy Amazonu začne v roce 2022. Firma nabídne nástupní hrubou mzdu 182 korun na hodinu pro zaměstnance na vstupních pozicích a 225 korun pro vedoucí týmů.

Píše se na Deník.cz