Regiony

Nedůstojné zacházení s ostatky. Ústecké krematorium dostalo pokutu

Ústecké krematorium špatně zpopelňovalo zemřelé, nedůstojné zacházení s lidskými ostatky tam zjistila kontrola z ministerstva pro místní rozvoj. Provozovatel krematoria dostal pokutu. V pecích navíc končila také zvířata, a to i přesto, že krematorium smělo zpopelňovat jen lidi.

Kontrola zjistila pochybení předloni. Na konci léta tam vyrazila na žádost města, které tehdy vedlo spor s provozovatelem a chtělo krematorium převzít do své správy. Podle úředníků tehdejší provozovatel nedostatečně spaloval lidské ostatky, pozůstatky neukládal do zapečetěné urny, ale hromadně do krabic, popelnice nebo igelitových pytlů.

Související obsah

"Obviněná právnická osoba Krematorium Ústí nad Labem byla uznána vinnou ze spáchání několika přestupků, podle zákona o pohřebnictví porušila povinnost zpopelňovat v krematoriu pouze lidské pozůstatky nebo exhumované lidské ostatky," řekl TV Nova Vilém Frček, mluvčí ministerstva pro místní rozvoj.

Ještě před tím, než vůbec úředníci vstoupili do budovy, našli před vchodem maso zabalené v igelitu, podle koronera šlo o zvíře. Kvůli zjištění původu tehdy do areálu dorazila i policie. Firma dostala pokutu 191 tisíc korun, v současné době už krematorium provozuje město.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Regiony

Důležité Události

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona, a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz