Zahraničí

Somálec ve Vídni měl zavraždit dvě ženy, bývalou manželku a přítelkyni

Somálec ve Vídni měl zavraždit dvě ženy, bývalou manželku a přítelkyni
Zdroj: Profimedia

Vídeňská policie zadržela 28letého cizince, kterého podezírá z vraždy dvou žen. Těla v kaluži krve našla policie v pondělí v bytě, kde ženy bydlely.

Stížnost na hluk a hádku v sousedním domě ve vídeňské čtvrti Favoriten přijeli vyřešit vídeňští policisté v pondělí kolem čtvrté odpoledne. Tam našli dvě mrtvé ženy ve věku 35 a 37 let. V domě byl také 28letý muž ze Somálska, kterého policie hned zadržela.

Jedna z žen byla současnou přítelkyní a druhá bývalou manželkou podezřelého Somálce. Podle informací portálu Vienna online byly obě ženy somálskými občankami. S bývalou manželkou měl podezřelý čtyřletou dceru, ta byla v době útoku ve školce.

Související obsah

Vyšetřovatelé předpokládají, že ženy byly ubodány k smrti, našli totiž vražedný nůž. Výslech podezřelého nebyl zpočátku možný. "V krvi měl 2,2 promile alkoholu," uvedla vídeňská policie. Navíc mu byla diagnostikována psychóza, jedna z nejzávažnějších duševních nemocí. Později vyšlo najevo, že Somálec má záznam v trestním rejstříku, v minulosti byl už totiž stíhán za znásilnění.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz