Zahraničí

Změna při cestách do Británie: Občanka už stačit nebude

Změna při cestách do Británie: Občanka už stačit nebude
Zdroj: TV Nova

Při cestách do Spojeného království už nebude stačit občanský průkaz. Od prvního října budou Češi moct do země pouze s pasem. Může za to odchod Britů z Evropské unie.

Do Spojeného království budou od října lidé moct pouze s pasem. Upozornilo na to Velvyslanectví České republiky v Londýně. Kvůli plánované změně nebude tedy už stačit pouze český občanský průkaz.

Podmínky se mění kvůli odchodu Spojeného království z Evropské unie. Naposledy budou moci lidé do země vstoupit bez pasu 30. září. Neplatí to pouze pro lidi, kteří mají settled či pre-settled status (tedy status usedlíka nebo předběžný status usedlíka), nebo o něj požádali a dosud neobdrželi rozhodnutí. Povinnosti mít pas se vyhnou také cestující, kteří disponují takzvanou Scheme family permit pro rodiny a také pro cestující s povolením přeshraničního spolupracovníka.

Související obsah

Zároveň při cestách do Spojeného království nadále platí podmínky spojené s pandemií covidu-19. Cestující musí aspoň 72 hodin před odletem absolvovat PCR či antigenní test. Musí se také zaregistrovat na test druhý a osmý den po příjezdu do země. Neočkovaní lidé navíc musí strávit po příjezdu deset dní v karanténě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz