Krimi

Obtěžování v metru: Ženě pomohla cestující, muže vyhodila z vlaku

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který měl minulé pondělí sexuálně napadnout v metru cestující. Ze sevření útočníka ženu podle vyšetřovatelů vysvobodila svědkyně, která ho ve stanici vystrčila ze soupravy. Za znásilnění ve stádiu pokusu hrozí muži v případě odsouzení až pětiletý trest. Policie hledá nejen údajného pachatele, ale i svědky.

Událost se stala 6. září krátce před druhou hodinou odpoledne. Neznámý útočník podle policie sexuálně napadl jednu z cestujících přímo ve vagonu metra na lince B.

"K ženě přistoupil v průběhu jízdy mezi stanicemi Národní třída – Můstek a požádal ji, jestli by jí mohl sáhnout na hýždě, že jde pouze o sázku s kamarády. Když žena striktně omítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ní svým rozkrokem. Napadená se intenzivně bránila, avšak sevření útočníka bylo velmi silné. Na pomoc jí přispěchala náhodná spolucestující, které se podařilo útočníka odtrhnout, a v další stanici ho vystrčila ze soupravy ven," popsal celý incident policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah

​Podezřelého velmi dobře zachytila bezpečnostní kamera. Jde o mladého muže hubené postavy s tmavými vlasy střiženými nad obočí. Na očích měl nasazené dioptrické brýle s černými obroučkami. V době útoku měl na sobě žlutou mikinu, modré kalhoty a na zádech nesl černý batoh.

"Pokud byste tohoto muže poznali, nebo máte jakékoliv informace, které by pomohly kriminalistům k jeho vypátrání, volejte prosím na linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu PČR," vyzval Hrdina. Ten zároveň apeluje na všechny případné svědky, aby se přihlásili na policii. Výzva se týká i samotné zachránkyně, která oběti pomohla.

"Muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin znásilnění až pětiletý pobyt za mřížemi," uzavřel Hrdina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz