Zahraničí

Apple představil iPhone 13. Chystají se i nové iPady a hodinky

Společnost Apple představila nové výrobky. Nový model iPhone 13 má být rychlejší a schopný využívat síť 5G. Firma také představila nové modely iPadu a Apple Watch hodinek.

Společnost Apple představila nový telefon iPhone 13. Tento model má být rychlejší a mít i kvalitnější obrazovku. "Procesor bude až o 50 procent rychlejší než u konkurence," uvedla inženýrka Applu Kianne Robinsonová.

Kvalitnější mají být i fotografie, kamera telefonu bude lépe snímat i ve tmě a kvalitněji nahrávat videa. Telefon také bude schopný využívat síť 5G. Baterie vydrží o dvě a půl hodiny déle než u modelu 12 a zaujme i obrazovka s vyšší obnovovací frekvencí 120 Hz.

K telefonu bude navíc možné dokoupit obal s peněženkou. Při její ztrátě zjistí člověk přímo na chytrém zařízení, kdy se peněženka od obalu oddělila.

Verze mini bude dostupná za 699 dolarů (asi 15 tisíc korun). Za telefon v základní velikosti zaplatíte zhruba 799 dolarů (přes 17 tisíc korun). Kvalitnější verze iPhone Pro stojí 999 dolarů (asi 21 500 korun).

Společnost zároveň představila v úterý nové tablety. Nový iPad s čipem A13 a iPad mini mají vyjít příští týden. Firma během podzimu navíc nabídne novou sérii hodinek Apple Watch.

Související obsah

Nový iPad má být až třikrát rychlejší než předchozí model. Díky operačnímu systému iPadOS 15 dojde ke zjednodušení využívání více aplikací zároveň. Kvalitnější mají být i přední a zadní fotoaparáty a baterka, která dle výrobců vydrží celý den. Nový model má stát 329 dolarů (přes sedm tisíc korun).

Příští týden vyjde i nový iPad mini. Ten podle společnosti využívá stále více lidí. Má mít lepší fotoaparát i stereo systém. Zároveň bude také schopný využívat síť 5G a konektor USB-c.

Nová generace Apple Watch Series 7 se pyšní větší, ale o 40 procent tenčí obrazovkou s kulatějšími okraji, která pojme o 50 procent více textu.

Nové hodinky mají být odolnější a mít skoro nerozbitnou obrazovku. Baterka dle očekávání vydrží asi 18 hodin. Nový operační systém například i pozná, zda jste spadli na kole. Stát mají hodinky 399 dolarů (asi 8 500 korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz