Krimi

Mrtvý rys měl být v mrazáku šéfa spolku myslivců. Sdružení zareagovalo

Jedním ze stíhaných v případu nelegálního lovu rysů má být i předseda mysliveckého spolku z Klatovska. Tamní okresní myslivecké sdružení se ale od celé věci distancuje.

Koncem června našli celníci mrtvého rysa v mrazáku jednoho z klatovských myslivců. Podle informací médií mělo jít o šéfa spolku. 

Okresní myslivecký spolek tvrdí, že nejde o jejich člena a od případu dává ruce pryč. "Musím říct, že my jako členové Českomoravské myslivecké jednoty se od toho distancujeme, zásadně s tím nesouhlasíme, protože samozřejmě rys je zařazen jako zvěř, ale má celoroční ochranu. Ten člověk, o kom se mluví, není členem Českomoravské myslivecké jednoty, takže s námi v podstatě nemá nic společného," vysvětloval jednatel spolku Pavel Martin.

Související obsah

​"Mně přijde, že opravdu ten, kdo je srdcem myslivec, něco takového nemůže nikdy udělat, takže to prostě považuji za naprosté selhání toho člověka. To opravdu s klasickou myslivostí, kterou tady známe po staletí, nemá nic společného," reagoval bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (SPOLU), předseda KDU-ČSL.

Celní správa v úterý na tiskové konferenci zveřejnila podrobnosti ke dvěma případům, které se týkají chráněných zvířat. V jednom z nich se jednalo o organizování lovu tygrů v pronajaté honitbě v Česku, druhý se týká usmrcení rysa na Šumavě.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz