Domácí

Pátrání po dětech z Jihlavy: Dívka (12) je vzala na výlet, aby jim nebylo smutno

Pátraní po nezletilých sourozencích z Jihlavy, které se rozjelo v úterý v podvečer, mělo šťastný konec. Policie ve středu zveřejnila podrobné informace.

Policie na Vysočině rozjela v úterý rozsáhlé pátrání po dvojici dětí z Jihlavy, šestileté dívence a devítiletém chlapci. Ty se nakonec podařilo najít.

Situaci komplikovalo to, že děti měly tatínka v nemocnici. Policie obvolala rodiny kamarádů ztracených dětí. Podařilo se tak zjistit, že se sourozenci pohybovali v doprovodu neznámé nezletilé dívky.

Díky podrobnému popisu dětí a dalšímu vyšetřování policisté zjistili, že sourozenci jsou na cestě vlakem z Prahy do Havlíčkova Brodu a že je doprovází dvanáctiletá kamarádka. Trojici pak policisté vyzvedli v nejbližší železniční stanici.

Související obsah

​"Prvotním šetřením se ještě v noci podařilo policistům zjistit, že dvanáctiletá dívka chtěla udělat oběma dětem, svým kamarádům, radost, a proto je včera ráno vyzvedla a vzala je na výlet do Prahy, kam odjeli již ranním vlakem. Večer, kdy jsme děti našly ve vlaku, byly již na cestě zpět," popsala ve středu dívčiny motivy policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po nalezení dovolili policisté sourozencům i jejich kamarádce prohlédnout si v areálu krajského ředitelství policejní auta a pak je předali jejich rodinám.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz