Domácí

Muž měl prodávat neexistující auta. Vydělal miliony korun, tvrdí policie

Na podvodech s neexistujícími auty si měl založit živnost pětadvacetiletý muž z Prahy. Podle policistů nabízel v inzerátech prodej ojetin a vybíral na ně zálohy, přitom žádná auta ve skutečnosti neprodával. Přijít si měl na miliony korun.

Policie zadržela 25letého muže z Prahy. Ten měl v inzerátech nabízet ojetiny, které ale nikdy nevlastnil. Podvedl takto více než deset lidí. Tito zájemci, kterým podle policie nabízel fiktivní vozidla k užívání a odkupu, mu poslali na speciálně zřízený účet zálohy. Šlo o desítky i stovky tisíc korun. Auta ale nikdy nedostali. Přijít si muž měl na miliony korun.

"Kriminalisté v průběhu několika uplynulých měsíců podvody zadokumentovali a zjistili, že je má na svědomí totožný muž," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Na muže kriminalisté na začátku září poslali zásahovou jednotku. Měli totiž obavy, že by mohl být ozbrojen a při zatýkání se bránit. Střelná zbraň se pak také skutečně našla při domovní prohlídce.

Související obsah

Kriminalisté ho teď viní z podvodu neoprávněného užívání cizí věci, za což může skončit až na osm let ve vězení. Peníze, které mu lidé naposílali, prý utopil v hracích automatech a drogách.

Momentálně je údajný podvodník ve vazbě. "Důvodem je i fakt, že za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti trestně stíhán," upřesnil mluvčí Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz