Zahraničí

Slovenská prezidentka promluvila o smrti otce. Podlehl těžké nemoci

Slovenská prezidentka promluvila o smrti otce. Podlehl těžké nemoci
Zdroj: Profimedia

Ve věku 79 let zemřel otec slovenské prezidentky Zuzany Čaputové Štefan Strapák. Ve středu krátce před druhou odpoledne o tom informovala slovenská média.

Otec slovenské prezidentky Zuzany Čaputové Štefan Strapák zemřel. O smutné zprávě informovaly tvnoviny.sk.

Oficiální vyjádření na svém facebookovém profilu po páté odpoledne napsala i sama Čaputová. S lidmi se podělila o to, jak těžké chvíle ve středu prožívala a stále prožívá.

"Na letišti jsem se dnes rozloučila se Svatým Otcem. V duchu jsem ale se slzami řekla sbohem i tomu svému. V pondělí ještě vnímal, když jsem mu řekla, že mu papež požehnal. Odešel v klidu, doma, v péči své rodiny. Díky za všechno, tati. Jménem celé rodiny pak děkuji i za projevenou soustrast," zveřejnila slovenská prezidentka. 

Podle slovenských médií informaci krátce před druhou odpoledne potvrdil mluvčí prezidentky Martin Strižinec. "Prezidentka z tohoto důvodu upravila svůj pracovní program v následujících dnech," uvedl Strižinec.

Související obsah

Otci Čaputové bylo 79 let. Dlouhé a těžké nemoci podlehl doma. Již letos v únoru se ale mluvilo o Strapákově zdravotních problémech. Musel do nemocnice kvůli zlomenému krčku stehenní kosti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz