Domácí

Policie měla snadnou práci. 19letý mladík se na místě činu najedl a usnul

Policie měla snadnou práci. 19letý mladík se na místě činu najedl a usnul
Zdroj: Profimedia

Poměrně jednoduchou práci měli policisté v Plzni. Když hledali viníka krádeží věcí hned z několika obydlí, tak v kůlně objevili spícího 19letého mladíka, který měl ukradené věci u sebe.

V neděli 12. září obdrželi policisté oznámení o krádeži věcí z bytového domu a přilehlých zahrad v Plzni v Domažlické ulici. Kolem čtvrté hodiny ráno měl neznámý pachatel vniknout na zahradu za domem a otevřít si zadní vchodové dveře.

"Po schodišti vystoupal do 3. patra, kde z věšáku na společné chodbě odcizil dvě pověšené bundy, které si oblékl na sebe. Posléze sešel do suterénu domu, kde přesně nezjištěným způsobem otevřel pravděpodobně nedovřené dveře od bytové jednotky, kterou i se spícím poškozeným prohledal," popsala mluvčí policie Veronika Hokrová.

Z tohoto bytu si podle policie odnesl pánskou peněženku, hodinky, tabatěrku a značkový batoh. Poškozeným způsobil škodu za necelé čtyři tisíce korun. Následně měl přelézt plot a zamířit k sousedům, kde podle policie vnikl do nezamčené kůlny a vzal si motorovou pilu a kufřík s nýtovacími kleštěmi. "Na pozemku se nacházela i pergola, ve které odcizil pouzdro s dalekohledem, přičemž se na další cestu posilnil hrstí piškotů. Poškozenému majiteli tak způsobil škodu za více jak čtyři tisíce korun," uvedla mluvčí.

Související obsah

"Zřejmě byl již pachatel z brzké ranní 'akce' značně vyčerpán a uviděl, že na dalším sousedním pozemku má jeho majitel umístěný karavan a pokusil se do karavanu vniknout, avšak neúspěšně. Vzhledem k tomu, že se na pozemku nacházel zahradní domek, tak muž nelenil a vysadil křídlo okna domku, do kterého vnikl. Celý ho prohledal a znaven v něm usnul," dodala mluvčí.

V této kůlně mladíka policie našla:

Zdroj: Policie ČR

Právě v tomto domku spícího muže policie v 10:45 nalezla a zadržela i s ukradenými věcmi, které měl mladík při sobě. 19letý muž z Plzeňska je podezřelý z krádeže, částečně z pokusu o krádež, a z porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladý muž je nyní ve vazbě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz