Domácí

Za tragédii mohla rekonstrukce! Těhotnou majitelku výbuch o vlásek minul

Město Koryčany na Kroměřížsku se vyrovnává s tragédií, která se tam ve středu odpoledne odehrála. Při výbuchu rodinného domu zemřeli dva dobrovolní hasiči, další dva se vážně zranili a v nemocnici skončili i majitelé domu. Za nešťastnou událostí stála chyba při rekonstrukci, kdy bylo porušeno plynové potrubí.

Rodinný dům, který explodoval, patřil mladému páru. Ve středu při jeho rekonstrukci se narušilo plynového potrubí, čehož si majitelé všimli a zavolali plynaře. Než stihli přijet, dům vybuchl. V té době už byla na místě šestičlenná jednotka dobrovolných hasičů. Dva z nich při explozi zemřeli, další dva utrpěli zranění.

V době výbuchu byla 27letá majitelka v zahradě za domem a její 29letý partner stál před domem. "Tlaková vlna exploze šla dopředu. Muž proto utrpěl vážná zranění, žena by podle policistů měla být v nemocnici především preventivně, je totiž v pokročilém stádiu těhotenství," zjistil na místě reportér TV Nova Petr Zapletal.

Související obsah

Výbuch poškodil i dva sousední domy. "U jednoho domu je narušený štít, u druhého zadní část střechy. Sousedé teď čekají na příjezd statika," popisoval z místa reportér TV Nova. Na místě dál pracují policisté a vyšetřovatel hasičů, zjišťují společně příčinu a okolnosti výbuchu. 

U trosek domu se podle starostky Koryčan Hany Jamborové nyní zajišťují technické věci. "Odváží se suť, jsou tam síťaři, vodaři a plynaři. Zajišťujeme pomoc pro pozůstalé," řekla ve čtvrtek Jamborová redakci TN.cz.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz