Domácí

Mladík zemřel po zásahu strážníků v Březnici. Policie zveřejnila příčinu smrti

Mladík zemřel po zásahu strážníků v Březnici. Policie zveřejnila příčinu smrti
Zdroj: Profimedia

Smrtí mladého muže skončil v srpnu zákrok strážníků městské policie v obci Březnice na Příbramsku. Policie po více než měsíci zveřejnila příčinu úmrtí 24letého muže. Soudní lékař potvrdil, že příčinou úmrtí byl otok mozku kvůli úrazu.

24letý muž zemřel v pondělí 2. srpna v nemocnici v Praze. Jeho smrti předcházela potyčka v neděli 1. srpna kolem druhé hodiny ráno v obci Březnice na Příbramsku. K potyčce čtyř lidí tehdy dorazila hlídka městské policie, která proti mladíkovi použila donucovací prostředek. Konkrétně mělo jít o slzotvorný přístroj.

Případ si vzali na starost příbramští policisté a čin byl klasifikován jako podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. "V souvislosti s tímto případem zadali kriminalisté k vypracování soudním znalcům posudky, bez nichž nelze kvalifikovaně a objektivně posoudit možnou trestně-právní odpovědnost v souvislosti se smrtí 24letého mladého muže," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Související obsah

​Kriminalisté také nařídili soudní pitvu ke zjištění příčiny úmrtí mladíka a její výsledky už obdrželi. "Z vyjádření soudního lékaře, které mají policisté v současné době k dispozici, vyplývá, že příčinou úmrtí 24letého muže byl otok mozku v důsledku úrazových změn. Mechanizmus jejich vzniku je však předmětem dalšího znaleckého zkoumání, a to z oboru soudního lékařství a navazujících zkoumání z oboru balistika a rentgenologie," dodala Suchánková.

Ihned po mladíkově smrti se na sociálních sítích objevily různé spekulace. Podle některých například strážník nepoužil pouze slzný plyn, ale měl přímo na mladíkův krk použít paralyzér. To ale popřel velitel městské policie v Březnici Otta František. "Městská policie Březnice není vybavena paralyzérem. To ani náhodou ve své výzbroji nemáme," řekl velitel v srpnu pro TN.cz. 

Podívejte se na reportáž o případu ze dne 3. srpna z Televizních novin ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz