Zahraničí

Francouzským vojákům se podařilo zabít šéfa Islámského státu v Africe

Francouzským vojákům se podařilo zabít šéfa Islámského státu v Africe
Zdroj: U.S. Department of State

Francouzským jednotkám se podařilo zabít Adnána Abú Valída al Sahrávího, vůdce Islámského státu v oblasti větší Sahary. Ten byl považován za nepřítele číslo jedna.

Islámský stát operující na hranicích mezi africkými zeměmi Mali a Nigerem přišel o svého vůdce. Francouzským vojákům se jej podařilo zabít poté, co teroristická skupina zaútočila na francouzské humanitární pracovníky. Zprávu o jeho zabití sdělil prezident Macron, informovala agentura AP.

Vůdce teroristů byl zabit již před několika týdny. Zvěsti o jeho smrti v Mali kolovaly již delší dobu, úřady však zprávu nepotvrdily do chvíle, než si byly jisty jeho totožností. "Byl původcem masakrů a teroru," řekl francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

Plakát s nabídkou odměny za informace o al Sahrávím:

Zdroj: U.S. Department of State

Al Sahráví se přihlásil k útoku na americké vojáky v Nigeru v roce 2017. Jeho teroristická skupina byla rovněž odpovědná za únos cizinců v Sahelu, přičemž se předpokládá, že jednoho z nich stále teroristé drží v zajetí.

Související obsah

Terorista pochází z území Západní Sahary, nějaký čas strávil také v Alžírsku. Stal se důležitou postavou militantní skupiny MUJAO, která v roce 2012 ovládala nejdůležitější město severního Mali, Gao.

mar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz