Krimi

Těhotná měla okrádat ostatní maminky přímo v porodnici, přišla si pro ni policie

Těhotná měla okrádat ostatní maminky přímo v porodnici, přišla si pro ni policie
Zdroj: TV Nova

Nastávající maminky v Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v pražském Podolí ve čtvrtek odpoledne vylekali policisté. Ti totiž přímo v porodnici zadrželi těhotnou ženu, která tam kradla.

To, co se v Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí přihodilo ve čtvrtek odpoledne, tam nejspíš jen tak nepamatují. Policisté si totiž přímo do porodnice přišli pro údajnou zlodějku.

"Hlídka reagovala na oznámení od zdravotnického personálu, že se tam nachází zlodějka, která měla odcizit platební karty. Policisté přijeli na místo, kde zjistili, že dotyčná žena měla odcizit 11 platebních karet ostatním pacientkám a následně je i použít. Měla ukrást také nějaké peníze," potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

"Ženu policisté odvezli na místní oddělení, aby situaci vysvětlila. K činu se přiznala a uvedla, že karty a peníze ukradla. Následně byla žena propuštěna, ale případ nadále vyšetřujeme," doplnil Daněk.

Nebylo to ale poprvé, co měla žena krást. "V minulosti již za krádeže byla odsouzená. V tomto případě opakování krádeže tak ženě hrozí až tříletý trest odnětí svobody za trestný čin krádež a zneužití platebního prostředku," uzavřel policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz