Domácí

Senior se málem utopil v autě. Svědci za ním skočili do vody

Senior se málem utopil v autě. Svědci za ním skočili do vody
Zdroj: Policie ČR

Velké štěstí v neštěstí měl 71letý muž, který s autem vjel do rybníka na Strakonicku. Kolem totiž zrovna projížděli dva muži, kteří neváhali a do studené vody za seniorem skočili. Muži tak podle policie zachránili život.

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek 16. září po 6. hodině ráno. Osobní automobil Škoda Roomster v obci Mnichov na Strakonicku vjel do rybníka a 71letý řidič zůstal uvnitř vozu. Ještě před příjezdem záchranářů ale seniorovi pomohli náhodní svědci.

"47letý Jan P. a 38letý Radek M. na nic nečekali. Jednali velmi rychle a pohotově. Zavolali první pomoc na linku 155 a oba skočili do studené vody, aby řidiče zachránili. U vozidla rozbili okénko a 71letého řidiče z vozidla vytáhli na břeh," popsala mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Když na místo dorazila policie, tak už byla z vozu vidět pouze střecha. Podchlazeného muže si po příjezdu na místo převzali záchranáři a převezli ho do strakonické nemocnice.

Související obsah

"Co se přesně odehrálo před nehodou a jaká byla její přesná příčina, jsou otázky, kterými se nyní budou zabývat dopravní policisté z Územního odboru Strakonice, kteří dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu. Oběma mužům patří velké poděkování, neboť bez jejich pomoci by se muž určitě utopil," dodala Nováková.

Pro podobné případy televize Nova a Nadace ADRA letos vyhlašují už 14. ročník Ceny Michala Velíška. Na Cenu Michala Velíška lze nominovat jednotlivce, kteří se nečekaně ocitli v krizové situaci a bez ohledu na sebe sama se snažili zachránit nebo zachránili lidský život.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz