Domácí

Důchodců přibývá, ale chybí místa v domovech. Strany slibují řešení

Populace v České republice stárne, a rychle tak přibývá důchodců. Velkým problémem je ovšem nedostatek domovů důchodců a podobných zařízení. O tomto problému v páteční Snídani s Novou diskutovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a poslankyně Pirátů Olga Richterová (PIRSTAN).

Jedním z velkých předvolebních témat je život důchodců. Kromě důchodů se řeší také domovy důchodců a podobná zařízení. V České republice je totiž stále větší problém sehnat v takovém zařízení místo, a spousta důchodců na něj čeká i několik měsíců.

"Receptem na tento problém je výstavba. Je potřeba každoročně posilovat rozpočet a tlačit na výstavbu," uvedla ministryně Maláčová v páteční Snídani s Novou.

​Poslankyně Richterová ale upozornila, že problémem není jen nedostatek domů, ale také personálu. Chtěla by proto řešit spíše důvody toho, proč se lidé do domovů dostávají. Podle Richterové by řada lidí mohla zůstat ve svém domě či bytě. "Příčina části těch přihlášek je, že lidé nechtějí bydlet sami," řekla. Podpořila by proto terénní služby, s čímž souhlasí i Maláčová.

Související obsah

​Obě se také shodly, že problematika péče o seniory bude čím dál důležitější. Důchodců totiž bude neustále přibývat. A pro rozpočet to bude stále větší zátěž. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz