Olomoucký kraj

Černé vlajky a minuta ticha. Hasiči naplánovali pietu za zesnulé kolegy

Černé vlajky a minuta ticha. Hasiči naplánovali pietu za zesnulé kolegy
Zdroj: TV Nova

Hasičský záchranný sbor České republiky v pátek zveřejnil, jakým způsobem uctí památku dvou zesnulých dobrovolných hasičů z Koryčan. Hasičské budovy a stanice po celé zemi vyvěsí v neděli černou vlaku. V poledne pak budou hasiči za zesnulé kolegy držet minutu ticha.

Hasičský sbor v neděli uctí památku dvou zesnulých dobrovolných hasičů z Koryčan. "Po celém Česku budou vyvěšeny černé vlajky symbolizující smutek nad tragickou ztrátou těchto dvou našich kolegů. V pravé poledne po celé zemi vyjede technika před naše hasičské stanice se zapnutým výstražným světelným zařízením (bez zvukového signálu) a jejich osádky nastoupí v zásahovém oděvu k uctění památky zesnulých hasičů minutou ticha," informovali hasiči o pietní akci na facebooku.

Související obsah

Profesionální hasiči na sociální síti vyzvali zřizovatele jednotek sborů dobrovolných hasičů, aby zařídili uctění památky tragicky zesnulých kolegů stejným způsobem. Sbory dobrovolných hasičů zřizují obce a města, rozhodnutí o pietní akci je tak na starostech, případně na velitelích jednotek.

Dva dobrovolní hasiči z Koryčan zemřeli při středečním výbuchu rodinného domu. Budova procházela rekonstrukcí a při opravách někdo nebo něco poškodilo plynové potrubí. Majitelé si toho všimli a zavolali plynaře a hasiče. Než plynaři stačili přijet, dům vybuchl. U poškozeného potrubí zasahovala šestičlenná jednotka dobrovolných hasičů, z toho dva zemřeli a další dva jsou zranění. Majitelé domu se při explozi taktéž poranili. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Výbuch poškodil také sousední domy a v jednom z nich statik ve čtvrtek večer zakázal bydlet. Stav vnější konstrukce se totiž zhoršil. Budova se proto teď musí stabilizovat, než se do ní budou obyvatelé moci vrátit.

Statik zakázal bydlet v sousedním domě. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz